Blogikus fixáció

Kis KÖZÉL, kis MAGÁNÉL, no meg némi KULTÚRA. De mindenek előtt MÉLTÁNYOSSÁG, ÁLLHATATOSSÁG - és BÉKESSÉG!
 
Ugyanakkor: CETERUM CENSEO CARTHAGINEM ESSE DELENDAM!

bbjnick (meg)írja...

Mélymagyarveszély!!!

A bejegyzések...

...teljes címlistája és leadje megtalálható az oldal alján, A BLOG TARTALMA (VALAMENNYI BEJEGYZÉS) c. dobozban.

Az olvasók és kommentelők iránti tiszteletből...

...a blogon előzetes moderációt alkalmazok.

Friss topikok / (Leg)Utóbbi hozzászólások

Közösségi blogolás

bbjnick olvassa...

A blog tartalma (Valamennyi bejegyzés)

...

Creative Commons Licenc

Kell-e tartania egy ateista szülőnek attól, hogy/ha gyermeke iskolája egyházi fenntartásba kerül? [...egy.vezérvélemény.../.]

2011.10.07. 23:41 bbjnick

 
Kell-e tartania egy ateista szülőnek attól, hogy/ha gyermeke iskolája egyházi fenntartásba kerül? Ha demokrata az a szülő, akkor semmiképp. Hiszen akkor, nyilván, úgy tekint a kérdésre, hogy 1 világnézet áll (szemben) 1 világnézettel szemben. Hallottunk-e már olyanról, hogy egy falucska egyetlen iskolájában egy vallásos szülő feljelentést tett egy tanár ellen, mert a tanár ateista szellemben nyilatkozott a tanulók előtt? S tegyük fel, hogy (egy szülő) egyszer bepróbálkozna egy ilyen „feljelentősdivel” --- ugyan, mire jutna? Jobb esetben elnéző mosollyal, rosszabban harsány röhögéssel fogadnák az aggályait. Miért kell(ene) ennek másként történnie fordított esetben? Mennyivel semlegesebb világnézetileg az ateista oktatás, mint a valláserkölcsi alapú?

(Innét: vezervelemeny.blog.hu/2011/10/07/kell_e_tartania_egy_ateista_szulonek_attol_hogy_ha_gyermeke_iskolaja_egyhazi_fenntartasba_kerul)
 

Szólj hozzá!

Nem gondol itt senki semmit komolyan (a)vagy Kötcse az mi az?

2011.10.07. 20:11 bbjnick

 
— Rövid, de annál „velősebb” bejegyzés (kommentválasz) egy olvasói kérdésre —

Orbán (a) 2009. őszi kötcsei beszéd(é)ben magyar észjárásról, centrális politikai erőtérről, az értékviták mellőzéséről és szerény értelmiségről beszélt. Már akkor nyilvánvaló volt, hogy ezzel a programmal egy fenomenológiai feketelyukat hív létre. Az elmúlt időszak ezt (az aggályt) teljes mértékben igazolta. A kormányzást ugyan senki és semmi nem gátolja --- mivel a kormányzati lépések nemcsak hogy nem vitathatok, de nem is értelmezhetők (ahol nincs értékrend [lásd: a Nemzeti Együttműködés Rendszere, mint doktriner demokratizmus], ott, ugyan, mi alapján volna megítélhető egy-egy lépés tartalma, célja és minősége, helyessége-helytelensége?) ---, de senki és semmi nem is alapozza meg, nem is támogatja és nem is igazolja. Lassan és biztosan mindent elnyel a fenomenológiai feketelyuk, beleértve magát a kormányzást is.

Másként megfogalmazva: a kormányzás organikus történet: a test --- a nemzet --- különböző részei folyamatos kölcsönhatásban állnak, ezen kölcsönhatások jelentik (adják magukat) az (élet)funkciókat. Ha tagadjuk ezeket a kölcsönhatásokat, ha megszüntetjük azokat az eszközöket, amik ezeket (a kölcsönhatásokat) biztosítják, akkor először dezorientálódik, majd megáll a szervezet működése (meghal a szervezet). Az agy is csak addig tud irányítani, amíg a test különböző részeiből megfelelő (értelmezhető) információkkal látjuk el --- „kötcse” elsősorban az ingerátvivő funkció(nak a) létjogát/szükségességét vonja kétségbe.

Szólj hozzá!

süti beállítások módosítása